TERAPIE PSŮ

za pomocí Dornovy metody – V našem centru provádí terapeut Dornovy metody školy Andrei Áji Dunové Dornova metoda-zvířata Denisa Lajmarová.

Dornova metoda je jemná manuální terapie, která pracuje s pohybovým aparátem. Terapeut za pomocí práce s pacientem při dynamice svalového aparátu navrací klouby a kosti do jejich fyziologické polohy.

Tato terapie se provádí jako preventivní ošetření všech psů, u kterých jsou vyloučeny kontraindikace (spodyloza vyššího stupně, zlomeniny, březost, horečnaté stavy, abscesy,...).

Zejména vhodná je tato metoda pro sportující, lovecké, pracovní nebo jinak zatěžované psy. Dornova metoda se provádí také při některých onemocněních pohybového aparátu (luxace patell, dysplazie), po úrazech nebo operacích v rámci rehabilitace zvířete.

U Dornovy metody je vždy přítomen majitel psa. V případě poúrazových/pooperačních stavů bude chtít terapeutka souhlas ošetřujícího veterináře, případně rentgeny zvířete. U preventivního ošetření bez zjevných podezření se rentgeny nevyžadují.

Doba terapie: – 60 min. = cena 500,- Kč.