INTERAKTIVNÍ CVIČENÍ

 

Hersenwerk - psí hlavolamy, se v posledních letech velmi rozšířil mezi kynologickou veřejnost. Jde o hry různé obtížnosti, která mají svá pravidla, pes se učí klidu, soustředění a přemýšlení a cílem je vždy získat pamlsek. Začíná se od jednoduchých hlavolamů, které slouží k učení psa pravidel a zároveň jej motivují k přemýšlení, postupuje se až k náročným hrám. Psi pracují s nejrůznějšími částmi těla, v některých hrách používají packy a zlepšují motoriku, jinde naopak čumák či tlamu na rozluštění hlavolamu a získání pamlsku, lze psa nechat pracovat samostatně či jej cíleně učit hrát dle Vašich požadavků. Pejsci hlavolamy milují, zabaví se u nich, unaví si hlavičku, často také překonávají sami sebe, strach či nedůvěru k různým materiálům, které vydávají zvuky. Temperamentnější pejsci se cíleně učí sebekontrole a dodržování pravidel, trpělivosti.

Na vyžádání můžeme s pejsky cíleně trénovat také triky pomocí klikru formou shapingu - tvarování, kdy pes za využití pozitivního podmiňování nabízí chování, za jehož správnost je odměňován. Je to další způsob, jak pejska zabavit, zaměstnat, naučit jej užitečné cviky či jen tríčky pro radost, jako je rozvazování tkaniček, navlékání kroužků na tyčku, uklízení hraček a podobně.

 

Interaktivní cvičení - doba cvičení: 45 min. / 150,- Kč. Pamlsky s sebou, příp. za příplatek 50,- Kč.

 

Balíček:

interaktivní dopoledne/odpoledne pro pejska zahrnuje:  venčení pejska 2x, psí hlavolamy - možnost hlídání pejsků zdarma před/po procedurou až 3 hod.

Doba celého programu:  3 hod. / 300,- Kč.